Jaki kolor pasuje do szarego
Posted by      04/18/2024 00:00:00    Comments 0
Jaki kolor pasuje do szarego

Dlatego w modzie są przede wszystkim jasne barwy, natomiast bardziej intensywne odcienie, jak głęboki zielony, fioletowy czy niebieski, częściej możemy spotkać w pokoju dziecięcym. Coraz więcej osób zastanawia się również, jaki kolor pasuje do szarego, gdyż ściany utrzymane w kolorystyce surowego betonu uwielbiane są przez miłośników stylu industrialnego. Dzisiaj sprawdzamy zatem, które z popularnych barw najlepiej będą się komponować z szarościami!

Kolory pasujące do szarego, które musisz znać

Wśród projektantów wnętrz panuje przekonanie, że barwa ta jest jedną z najbardziej uniwersalnych i nadaje się do praktycznie dowolnej aranżacji. Zastanawiając się, jakie kolory najlepiej pasują do szarego, musisz pamiętać, że gama jego odcieni jest naprawdę różnorodna. Perłowa czy gołębia szarość świetnie będzie prezentować się w otoczeniu bardziej wyrazistych barw, na przykład błękitu lub granatu. Ciemniejsze odcienie – choćby grafit lub antracyt – ukażą z kolei pełnię swojego piękna dopiero wtedy, gdy połączymy je z czymś bardziej subtelnym. Dobrym wyborem mogą okazać się dodatki w kolorze beżowym, ale godne polecenia są również meble wykonane z jasnego drewna.

Jeśli należysz natomiast do zwolenników stylu glamour, szybko zauważysz, że kolory pasujące do szarego to złoto i róż w najróżniejszych odcieniach. Kontrastowe połączenia sprawią, że salon zyska zupełnie nowego charakteru i uwolni swój cały potencjał. Przykład? Platynowe ściany w tak ekskluzywnie urządzonych wnętrzach staną się fantastycznym tłem dla mebli tapicerowanych welurem bądź aksamitem.

Warto zwrócić uwagę, że kolor szary zyskuje na popularności zarówno w salonach, jak i w minimalistycznych łazienkach. W tych ostatnich pomieszczeniach łatwo jest stworzyć niewiarygodnie efektowne połączenia z ciemnym marmurem.

Pasujące dodatki do wnętrz, w których dominującym kolorem jest szary, możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Chic Home oferuje m.in. wzorzyste poszewki dekoracyjne, firany glamour z ozdobnym, złotym wzorem marmuru czy welwetowe bieżniki na stół, dzięki którym wprowadzisz nieco ożywienia do aranżacji. Sprawdź ofertę i zamów unikatowe dekoracje!